Żaluzje

Żaluzje

Do najpopularniejszych metod osłaniania okien należą żaluzje. Dzięki wielu rodzajom, kolorom i modelom pasują one do niemalże każdego wnętrza i doskonale spełniają swoje funkcje praktyczne. Poznaj najważniejsze rodzaje żaluzji i zdecyduj, które z nich sprawdzą się najlepiej w Twoim domu.

Żaluzje pionowe i poziome
Klasyczne żaluzje zwykle kojarzą się z układem poziomym. To właśnie on najczęściej spotykany jest w mieszkaniach czy biurach. Nie bez powodu! Żaluzje poziome pasują do zdecydowanej większości okien – zarówno do tych niewielkich, jak i tych o pokaźnych rozmiarach.
Pionowe żaluzje najlepiej sprawdzają się na dużych przeszkleniach. Z tego względu często wykorzystuje się je w biurowcach, lokalach handlowych czy usługowych. Żaluzje z układem pionowym spotkać można również w domach i mieszkaniach, w których obecne są duże okna, np. w nieruchomościach typu loft.

Żaluzje aluminiowe i drewniane
Już od kilku dekad niesłabnącym powodzeniem cieszą się żaluzje aluminiowe. Materiał ten jest wyjątkowo lekki, wytrzymały, łatwy w czyszczeniu odporny na działanie wilgoci, a przy tym prezentuje się naprawdę stylowo. Co ważne, żaluzje aluminiowe mogą mieć różne szerokości, kolory oraz faktury. Z powodzeniem imitować mogą one na przykład naturalne drewno.
Alternatywą dla popularnego rozwiązania są żaluzje z naturalnego drewna. Nadają one pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu, ciepła i przytulności. Warto jednak pamiętać, że rodzaj drewna, z jakiego wykonano żaluzje, powinien być dostosowany do pomieszczenia – nie wszystkie gatunki drzew sprawdzą się tak samo dobrze w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Żaluzje okienne – dlaczego warto?
Żaluzje to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na precyzyjne kontrolowanie stopnia osłonięcia okna. Wystarczy jeden ruch, by ustawić je w dokładnie takiej pozycji, jakiej oczekujesz. Dzięki temu z łatwością osłonisz się przed zbyt ostrymi promieniami słońca czy spojrzeniami sąsiadów, nie pozbawiając się całkowicie dostępu do dziennego światła.

Zapraszamy do kontaktu z nami