Moskitiera – niezawodny sposób na uciążliwe owady w domu

19 kwietnia 2021
Drutex

Moskitiery okienne

Wielkimi krokami zbliża się ocieplenie! Wiosna i lato to czas, kiedy zdecydowana większość z nas szeroko otwiera okna – zarówno w dzień, jak i w nocy. Niestety, przyjemność, jaką niesie podmuch świeżego powietrza, skutecznie odbierają nam wszędobylskie owady. Muchy, osy, komary to goście, których niechętnie widzimy w swoim domu. Jak się ich pozbyć? Sposobów jest co najmniej kilka, jednak najlepszy z nich to moskitiera. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Jak pozbyć się owadów z mieszkania?

Wyobraź sobie, że jest ciepły, letni wieczór. Wietrzysz sypialnię, aby zapewnić sobie zdrowy i spokojny sen. Kładziesz się do łóżka, cieszysz świeżym powietrzem i zapachem wywietrzonej pościeli. Zamykasz oczy i nagle słyszysz donośne bzzz. Przy samym uchu. Raz, drugi i trzeci. Nawet jeżeli zdołasz spokojnie zasnąć ze świadomością obecności intruza, rano mogą obudzić Cię swędzące ukąszenia, obecne na całym ciele. Jednym słowem – koszmar!

Istnieje wiele sposobów na walkę z owadami. Można wręcz powiedzieć, że producenci chemii prześcigają się w swoich propozycjach – na rynku znajdziemy wkłady do kontaktów, spraye, dymiące spirale, zawieszki. Niestety, działają one przez krótki czas i nie zawsze zapewniają pełną ochronę przed owadami. Kolejną kwestią, która wzbudza wątpliwości, jest ich chemiczna zawartość, która może stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza małych dzieci czy zwierząt domowych.

Czy istnieje zatem ekologiczny, w pełni bezpieczny i skuteczny sposób na to, by pozbyć się owadów z mieszkania lub domu? Tak! Moskitiery montowane w oknach czy drzwiach tarasowych mogą w 100% zabezpieczać Cię przed niechcianymi gośćmi.

Moskitiery – jak było kiedyś?

Jeszcze kilka lat temu moskitiera kojarzona była z prostą siatką, którą można było samodzielnie przymocować do ramy okna (najczęściej przy użyciu samoprzylepnej taśmy z rzepem). Rozwiązanie to wyróżniało się niską ceną i łatwością montażu. Czy taka siatka gwarantowała doskonałą ochronę? Niestety, nie do końca. Moskitiery tego typu wykonywane były z niskiej jakości materiałów, przez to szybko ulegały uszkodzeniom – siatka rozrywała się, a taśmy z rzepami po prostu traciły swoje właściwości i odklejały się od ram okna.

Całe szczęście, obecnie bez problemu znajdziesz na rynku wiele znacznie lepszych, skuteczniejszych i wytrzymałych propozycji. Przyjrzyj się im bliżej i wybierz model idealny dla siebie!

Współczesne moskitiery – najlepsza ochrona przed owadami

W ciągu ostatnich lat producenci moskitier nie próżnowali. W ofertach najlepszych marek znalazł się cały szereg nowoczesnych rozwiązań – uwzględniających oczekiwania oraz komfort nawet najbardziej wymagających klientów.

Prawdopodobnie najpopularniejszym aktualnie rodzajem zabezpieczenia przed owadami są stałe moskitiery ramkowe. Co je wyróżnia? Wytrzymała i stabilna konstrukcja, składająca się z profili (zwykle wykonuje się je z aluminium, które maluje się proszkowo na wybrany kolor, pasujący do stolarki okiennej) oraz rozpiętej pomiędzy nimi siatki. Moskitiery ramkowe stałe doskonale sprawdzają się na klasycznych oknach, nie są jednak polecane w przypadku okien balkonowych czy tarasowych.

Moskitiery ramkowe otwierane posiadają konstrukcję zbliżoną do stałych. Z jedną, zasadniczą różnicą – montuje się je w taki sposób, aby można było otworzyć je wraz z oknem. Dzięki temu swobodnie korzystać można z balkonu, tarasu czy wyjścia do ogrodu.

Rosnącą popularność w ostatnim czasie zyskują moskitiery rolowane. Ich konstrukcja zbliżona jest do tradycyjnych rolet, osłaniających okna przed słońcem. Moskitiera prowadzona jest po szynach, przymocowanych do ramy okiennej. Rozwiązanie to sprawdza się we wszystkich typach okien, w tym balkonowych oraz dachowych.

Ciekawą alternatywą dla powyższych rozwiązań może być również moskitiera na magnes – zainteresuje ona zwłaszcza osoby, którym zależy na czasowy montażu zabezpieczenia (np. na czas najgorętszych nocy w lecie). Aluminiową ramkę z siatką przyczepia się do magnesów umieszczonych na ramie okna. Dzięki temu w prosty sposób można ją zdejmować i zakładać, według indywidualnych potrzeb.

Moskitiera to bez wątpienia najlepszy sposób na ochronę domu czy mieszkania przed muchami, osami, komarami i innymi uciążliwymi owadami. Możesz zdecydować się na zamontowanie ich we wszystkich rodzajach okien, niezależnie od funkcji, umiejscowienia czy materiale, z którego zostały wykonane (drewno, PVC, aluminium). Dzięki bogactwu dostępnych rozwiązań – zarówno pod względem konstrukcji, sposobu montażu, jak i kolorystyki oraz wykorzystanych materiałów – bez wątpienia znajdziesz moskitierę idealną dla siebie.

 

Nasza pełna oferta – moskitiery okienne Warszawa